fb

Dolnośląski Zasób Biblioteczny

Dolnośląski Zasób Biblioteczny skupia biblioteki publiczne Dolnego Śląska. DZB to platforma informatyczna, dzięki której możliwe jest optymalne udostępnianie zbiorów, zgromadzonych w bibliotekach publicznych różnego stopnia w naszym województwie. Wszystkie biblioteki skupione w DZB objęte są zintegrowanym systemem bibliotecznym ALEPH.

 Bardzo gorąco zachęcamy wszystkich czytelników do zaglądania na stronę Dolnośląskiego Zasobu Bibliotecznego (http://www.dzb.pl), co w dużej mierze ułatwi poszukiwanie potrzebnych materiałów bibliotecznych.

 >> Sprawdź katalog BP Środa Śl. w ramach Donośląskiego Zasobu Biblitecznego <<

2946 darmowych e-booków


W kwietniu 2015 r. Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej po raz 4. przystąpiła do projektu IBUK LIBRA koordynowanego przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu umożliwiającego bezpłatny dostęp do 2946 tytułów e-booków na platformie www.libra.ibuk.pl.


Informujemy, że z dniem 1 czerwca br. zostały wprowadzone zmiany w procesie rejestracji i logowania się czytelników na platformie IBUK Libra. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółową instrukcją.

pobierz

Informacje dla czytelnika biblioteki

Elektroniczna Karta Czytelnika

W Bibliotece Publicznej w Środzie Śląskiej obowiązuje system elektronicznej obsługi użytkownika. W związku z powyższym informujemy wszystkich naszych obecnych i przyszłych użytkowników o obowiązku posiadania elektronicznej karty czytelnika.

Elektroniczna karta czytelnika wydawana jest bezpłatnie we wszystkich działach Biblioteki - Wypożyczalnia dla Dorosłych, Czytelnia i Dział Dziecięcy - po okazaniu dokumentu tożsamości i podpisaniu zobowiązania o przestrzeganiu Regulaminu BP.

>>>

2229 tytułów darmowych ibuków

W Bibliotece Publicznej w Środzie Śląskiej, pl. Wolności 58 oraz w filiach bibliotecznych w Bukówku, Cesarzowicach,  Ciechowie, Krynicznie i Szczepanowie można otrzymać kody do zdalnego dostępu i korzystać z oferty z komputerów domowych.
 
Poniżej linki do filmików instruktażowych, w tym filmik dotyczący rejestracji i logowania do platformy IBUK Libra.
     
Funkcje platformy IBUK Libra
Dołącz do IBUK Libra - rejestracja i logowanie dla posiadaczy kodów PIN
Osobista półka myIBUK

Logowanie do platformy IBUK Libra >>

Godziny otwarcia biblioteki

Zapraszamy wszystkich czytelników i miłośników książek do korzystania ze zbiorów i usług Biblioteki Publicznej w Środzie Śląskiej.

Informujemy, że Dział Dziecięcy, Czytelnia i Wypożyczalnia dla Dorosłych czynne są w następujących godzinach:

poniedziałek 10:00-18:00
wtorek 10:00-18:00 
środa 8:00-12:00 (udostępnianie), 12:00-16:00 (działalność edukacyjno-kulturalna)
czwartek 10:00-18:00    
piątek 8:00-16:00   

 

 

NARZĘDZIA DOSTĘPNOŚCI

Rozmiar tekstu:

Wysoki kontrast:

Jasne tło Wersja tekstowa

Mapa serwisu

Słownik skrótów