fb

Baśniowa i naukowa Noc z Andersenem


Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej po raz 13. wzięła czynny udział w międzynarodowej akcji „Noc z Andersenem”. Jej motywem przewodnim były baśnie i bajki oraz wspólna zabawa i głośne czytanie.
„Noc z Andersenem” to impreza o charakterze międzynarodowym, powstała z inicjatywy bibliotekarzy bibliotek czeskich w celu wspierania czytelnictwa, propagowania systematycznego czytania oraz głośnego czytania dzieciom. Nazwa imprezy przypomina o święcie książki dziecięcej, które obchodzone jest na całym świecie 2 kwietnia, dla upamiętnienia dnia urodzenia duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andresena.

„Noc z Andersenem” trwała zgodnie z planem od 18.00 do 9.00 dnia następnego. W tym roku obchody imprezy przypadły na noc z 1 na 2 kwietnia. W bibliotece zorganizowano posiłki oraz  miejsca do spania dla dzieci i opiekunów. Uczestnikami tegorocznej „Nocy” byli uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej w Środzie Śląskiej oraz grupa czytelników uczestniczących aktywnie w wielu bibliotecznych imprezach. Pracownicy Biblioteki Publicznej przygotowali bogatą ofertę rozrywkową.
Sporą atrakcją okazały warsztaty naukowe „Chemikalia” prowadzony przez Wojciecha Galackiego. Podczas zajęć dzieci miały możliwość poprzez zabawę poznać, doświadczyć i zrozumieć wiele zjawisk z dziedziny fizyki, chemii i biologii. Kolejną z atrakcji było przedstawienie kukiełkowe i warsztaty teatralne „Pan Andersen opowiada” przygotowany przez aktorów grupy teatralnej Pan i Teatrzyk z Wrocławia. Zwyczajem „Nocy z Andersenem” stało się już „Nocne zwiedzanie miasta”, odwiedziny w piekarni Grzegorza Stępniaka, w Komendzie Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej oraz zabawa w podchody „Poszukiwacze skarbów”.
(rw)


NARZĘDZIA DOSTĘPNOŚCI

Rozmiar tekstu:

Wysoki kontrast:

Jasne tło Wersja tekstowa

Mapa serwisu

Słownik skrótów