fb

SPOTKANIE AUTORSKIE Z ARKADIUSZEM NIEMIRSKIM


19 listopada br. w Bibliotece Publicznej w Środzie Śląskiej gościł autor książek dla młodzieży i dorosłych Arkadiusz Niemirski. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klasy I A i II A z Gimnazjum w Środzie Śląskiej.

Arkadiusz Niemirski to dziennikarz, satyryk, autor książek detektywistycznych dla młodzieży i dorosłych a także kontynuator znanego cyklu powieści Zbigniewa Nienackiego „Pan Samochodzik". W 2000 zadebiutował powieścią „Pan Samochodzik i skarby wikingów”. W ciągu sześciu lat wzbogacił tę kultową serię o kilkanaście nowych tomów. Na dorobek pisarski Arkadiusza Niemirskiego składają się również takie powieści jak: „Pojedynek detektywów”, „Tajemnica Fabritiusa”, „Poszukiwany Waldemar Obrotny”, „Klątwa Nipkowa”, „Testament bibliofila”, „Prowokator” oraz zbiór opowiadań „Zbrodnia prawie doskonała”.

Podczas spotkania ze średzkimi gimnazjalistami autor w barwny i żartobliwy sposób mówił o sobie i swoich zainteresowaniach. Przebieg własnej drogi artystycznej, począwszy od twórczości kabaretowej, poprzez pracę dziennikarską i publicystyczną aż po działalność pisarską, Arkadiusz Niemirski przedstawił za pomocą prezentacji multimedialnej. Spotkanie miało charakter interaktywny. Uczestnicy brali udział w dyskusjach na temat postaci słynnych detektywów  literackich i filmowych. Autor zachęcał młodych ludzi, aby częściej sięgali po książki a rzadziej oglądali telewizję oraz żeby nie ustawali w dążeniu do realizacji i spełnienia swoich pasji i marzeń.
Więcej informacji o Arkadiuszu Niemirskim i jego twórczości można znaleźć na stronie internetowej autora www.niemirski.com.
(rw/bp)

Spotkanie autorskie z Krystyną Sienkiewicz i Grzegorzem Ćwiertniewiczem

Krystyna 2016 by Slidely Slideshow

Tydzień bibliotek z Izablelą Trojanowską

W dniach od 8 do 15 maja br. BP wzięła udział w Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek. Tegoroczna XIII edycja odbyła się pod hasłem „Biblioteka inspiruje”.
10 maja, w ramach obchodów TB, średzka Biblioteka zorganizowała spotkanie autorskie z udziałem polskiej piosenkarki i aktorki, Izabeli Trojanowskiej. Autorem scenariusza i prowadzącym imprezę był Dariusz Rekosz.
Podczas spotkania wręczono dyplomy aktywnym czytelnikom Biblioteki z podziękowaniami za „wieloletnią współpracę z Biblioteką Publiczną w Środzie Śląskiej; udział w jej życiu kulturalno-czytelniczym; tworzenie pozytywnego wizerunku biblioteki oraz kreowanie i upowszechnianie wzorców czytelniczych” oraz życzeniami wielu niezapomnianych chwil w obcowaniu z literaturą.
Wśród wyróżnionych czytelników znalazły się m.in. panie Agnieszka Stankiewicz, Anna Boczar, Barbara Nowak, Bożena Paściak, Halina Sieńko, Jadwiga Świder, Janina Ptaszyńska, Barbara Wesołowska, Maria Adamowicz, Maria Bielińska, Maria Kazanecka, Maria Szubczyńska i Regina Ziętek.
(rw)

Współpraca

Współpracujemy z

|

NARZĘDZIA DOSTĘPNOŚCI

Rozmiar tekstu:

Wysoki kontrast:

Jasne tło Wersja tekstowa

Mapa serwisu

Słownik skrótów