fb

 

20 października 2021 r. w Czytelni Biblioteki Publicznej odbyło się  spotkanie autorskie z podróżnikiem Bolesławem Grabowskim. Na prelekcję pn. Podróż za koło podbiegunowe. Nordkapp czyli 2250 km na północ zaproszono uczniów klasy I Technikum Informatycznego z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Środzie Śląskiej. 

Bolesław Grabowski to człowiek wielu pasji, jednak największą z nich są podróże, o których może opowiadać godzinami. Gość wydarzenia opowiadał o swoich podróżach autem przez Szwecję, Finlandię, Danię, Norwegię, zwaną krainą tysięcy jezior, poprzez równiny Laponii i norweskiego Nordkapp.

Podczas wyprawy podróżnik zwiedzał fiordy, fieldy i szkiery, wśród zapierających dech w piersiach gór i lodowców. Bohater spotkania odkrywał Skandynawię wieloma środkami transportu. Korzystał z promów, podróżował mostami i tunelami, często w otoczeniu dzikiej zwierzyny i surowej północnej przyrody.

Pan Bolesław ze swoich podróży przywiózł nie tylko mnóstwo zdjęć, ale także wiele pamiątek, które zaprezentował podczas spotkania zaproszonym uczniom.

NARZĘDZIA DOSTĘPNOŚCI

Rozmiar tekstu:

Wysoki kontrast:

Jasne tło Wersja tekstowa

Mapa serwisu

Słownik skrótów