fbOd 16 września  2019. Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej realizuje projekt „Mała książka – wielki człowiek”  adresowany do dzieci urodzonych w latach od 2013 do 2016. Celem akcji jest zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek oraz codziennego czytania z dzieckiem.

Każdy mały czytelnik, który odwiedzi Dział Dziecięcy BP w Środzie Śląskiej lub filię biblioteczną w Bukówku, Cesarzowicach, Ciechowie, Krynicznie i Szczepanowie otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą na rozpoczęcie swojej przygody z czytaniem.

Jedynym warunkiem odebrania upominku jest status czytelnika. Średzka biblioteka jest jedną z 3 tys. placówek, w których  przygotowano blisko 100 tys. wyprawek.

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny zarówno dla bibliotek, jak również dla dzieci i ich rodziców.

NARZĘDZIA DOSTĘPNOŚCI

Rozmiar tekstu:

Wysoki kontrast:

Jasne tło Wersja tekstowa

Mapa serwisu

Słownik skrótów