fb

ZAPRASZAMY NA „POPOŁUDNIOWE SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ”

Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej zaprasza wszystkich miłośników literatury na „Popołudniowe spotkania z książką”. Impreza czytelnicza odbędzie się 21 marca 2018 r. o godz. 14.00 w Wypożyczalni dla Dorosłych BP w Środzie Śląskiej, pl. Wolności 58.

„Popołudniowe spotkania z książką” organizowane w BP są doskonałym sposobem spędzenia wolnego czasu, podczas którego w nieformalnej atmosferze uczestnicy mogą wymienić się poglądami, uwagami na temat literatury i czytelnictwa.

Tematem styczniowego spotkania będzie ROK PRAW KOBIET.

W 100. rocznicę przyznania Polkom praw wyborczych Sejm RP ustanowił 2018 Rokiem Praw Kobiet.
28 listopada 1918 r. Józef Piłsudski podpisał dekret o ordynacji wyborczej do Sejmu Ustawodawczego, określający, że wyborcą jest każdy obywatel państwa, bez względu na płeć. Ponadto do Sejmu mogli być wybierani wszyscy obywatele i obywatelki państwa posiadający czynne prawo wyborcze. "Wyrażamy uznanie pierwszym parlamentarzystkom: Gabrieli Balickiej, Jadwidze Dziubińskiej, Irenie Kosmowskiej, Marii Moczydłowskiej, Zofii Moraczewskiej, Annie Piaseckiej, Zofii Sokolnickiej i Franciszce Wilczkowiakowej oraz wszystkim orędowniczkom walki o równouprawnienie" – napisano w uchwale Izby.

Impreza objęta jest Patronatem Dyskusyjnych Klubów Książki.

(rw)

NARZĘDZIA DOSTĘPNOŚCI

Rozmiar tekstu:

Wysoki kontrast:

Jasne tło Wersja tekstowa

Mapa serwisu

Słownik skrótów