fb

Dział Dziecięcy


Księgozbiór działu liczy 9000 woluminów literatury pięknej i popularnonaukowej dla dzieci i młodzieży. Dział jest w pełni skomputeryzowany, wszyscy czytelnicy, którzy chcą bezpłatnie korzystać z księgozbioru  muszą posiadać  magnetyczną kartę czytelniczą. Karta biblioteczna jest dokumentem identyfikacyjnym czytelnika
więcej w : Regulaminie Biblioteki Publicznej w Środzie Śląskiej Dział Dziecięcy
Biblioteka proponuje czytelnikom bezpłatny udział w różnorodnych  zajęciach i imprezach  kulturalnych i czytelniczych takich jak:

  • Lekcje biblioteczne  dla dzieci szkolnych i przedszkolnych : wprowadzające czytelnika do biblioteki  oraz tematyczne (ustalane indywidualnie z nauczycielem).
  • Spotkania z pisarzami, w dziale dziecięcym gościliśmy już m.in. Wandę Chotomską, Kalinę Jeżykowską, Beatę Ostrowicką, Tomasz Trojanowskiego, Izabellę Klebańską, Wiesława Drabika i wielu innych.
  • Konkursy literackie, recytatorskie i plastyczne, takie jak ”Walentynki z poezją i prozą”, „Życie i twórczość Andersena”, „Znam Środę Śląską…” i inne.
  • Imprezy cykliczne, z których warto wymienić:
    „Noc z Andersenem” ma  charakter międzynarodowy, powstała w celu wspierania czytelnictwa, propagowania systematycznego czytania dzieciom. Nazwa imprezy przypomina o święcie książki dziecięcej, które obchodzone jest na całym świecie 2 kwietnia, dla upamiętnienia dnia urodzenia duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena „Noc z Andersenem” trwa 15-cie godzin, od 18.00 do 9.00. Dzieci spędzają noc w bibliotece. W programie imprezy m.in.: głośne czytanie baśni, gry i zabawy, nocne zwiedzanie miasta oraz konferencja e-mailowa z uczestnikami „Nocy” w innych bibliotekach. W bibliotece organizuje się miejsce do spania, bibliotekarze przygotowują kolację i śniadanie przy wsparciu lokalnych sponsorów.
    „Biblioteczne feriowanie” oraz „Wakacyjna biblioteka na wszystkie dzieci czeka”
    Dział Dziecięcy BP w okresie ferii i wakacji zaprasza dzieci i młodzież na interdyscyplinarne zajęcia w bibliotece. Zapewniamy swobodę korzystania ze starannie zgromadzonych zbiorów, oraz organizujemy różnorodne formy zajęć, których celem jest ułatwienie  młodym czytelnikom kontaktu z książką. W ramach zajęć proponujemy: głośne czytanie bajek, zajęcia plastyczne, gry, zagadki, rebusy, konkursy oraz inne atrakcje. Głównym celem bibliotecznych spotkań jest uatrakcyjnienie czasu wolnego dzieciom, które  wakacje i ferie spędzają w miejscu zamieszkania.

 
Kontakt:
Ewa Lis
Telefon 71 397 6593


NARZĘDZIA DOSTĘPNOŚCI

Rozmiar tekstu:

Wysoki kontrast:

Jasne tło Wersja tekstowa

Mapa serwisu

Słownik skrótów