fb


Joanna Masełek urodziła się w 1977 roku w Środzie Śląskiej, a swoją przygodę z poezją zaczęła w wieku 17 lat. W kwietniu 2009 roku w Domu Kultury mogła po raz pierwszy przedstawić swoją twórczość na wieczorku autorskim.

W roku 2012 wiersze „Tara” i „Dzika Wolność” zostały zaprezentowane na koncercie charytatywnym „Siano na Siano” organizowanym również przez Dom Kultury. W maju tego samego roku wiersze Joanny zostały zaprezentowane w Domu Kultury na kolejnym spotkaniu autorskim.

Jako autorka wierszy w styczniu 2015 roku została zaproszona do Biblioteki w Szkole Podstawowej w Środzie Śląskiej, gdzie Uczennice z Koła Recytatorskiego zaprezentowały jej utwory. W swoim dorobku ma około 250 wierszy.

Jej marzeniem jest wydać tomik poezji.

Z wykształcenia jest ekonomistką. Inspiracją do przelewania na papier myśli stały się dla niej radości i smutki codziennego życia. Natchnienie często też czerpie z wędrówek po górach, które bardzo kocha. Lubi też czytać wiersze innych osób starając się zrozumieć ich świat.

Niezwykła wrażliwość, skromność, subtelność sprawiły, że świat widziany jej oczami dociera do nas poprzez jej wiersze. Świat lepszy, świat pełniejszy, świat pełen zaskakujących, a także trafnych przemyśleń i spostrzeżeń, na pozór nam znanych, codziennych, a jakże niezwykłych w swojej zwyczajności.

Autorka zwraca naszą uwagę na piękno z pozoru prostych, błahych zewsząd nas otaczających rzeczy. Pokazuje nam, że to, co zwykłe jest niezwykłe. To, co szare jest barwne. To, co codzienne jest interesujące. To, co nijakie jest piękne. Czytając jej wiersze odnajdujemy dawno zagubioną radość i pewność, że wszystko ma swój czas i swoje miejsce.

Jednocześnie pokazuje nam jak potrafimy być głusi i ślepi patrząc na drugiego człowieka w sposób powierzchowny, miałki, nieuważny, tak charakterystyczny dla naszej codziennej, zabieganej egzystencji. A może czasem warto odrzucić tę naskórkową płytkość i obojętność, bo w otaczającym nas tłumie w końcu spotkać się z człowiekiem...


NARZĘDZIA DOSTĘPNOŚCI

Rozmiar tekstu:

Wysoki kontrast:

Jasne tło Wersja tekstowa

Mapa serwisu

Słownik skrótów