fb

Nasza misja i wizja


Misją Biblioteki Publicznej w Środzie Śląskiej jest rozpoznawanie, rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych społeczeństwa lokalnego, upowszechnianie kultury i czytelnictwa, ochrona i zachowanie zbiorów dla pożytku przyszłych pokoleń, a także świadczenie usług informacyjnych dla mieszkańców miasta i gminy Środa Śląska oraz powiatu średzkiego. Ważnym zadaniem tej misji jest edukacja i przygotowanie dzieci do bardzo wczesnych kontaktów z książką i biblioteką. Misja biblioteki realizowana jest poprzez gromadzenie, opracowywanie i udostępnianie zbiorów, dokumentowanie wiedzy o mieście i regionie, a także popularyzację książki i czytelnictwa, poprzez prowadzenie działań kulturalnych takich jak wystawy, spotkania autorskie, konkursy literackie i plastyczne.Personel biblioteki służy pomocą każdemu czytelnikowi którego traktuje indywidualnie i stara się aby jego oczekiwania związane z biblioteczną działalnością zostały spełnione.

Przyszłość Biblioteki to rozwijanie się w formie hybrydowej, łączącej elementy biblioteki tradycyjnej i elektronicznej. Biblioteka stanie się miejscem spotkań dla wszystkich grup użytkowników, nowoczesną instytucją kultury, aktywną, przyjazną dla mieszkańców Środy Śląskiej i okolic proponującą bogaty program działań kulturalnych i edukacyjnych, będzie spełniać oczekiwania i zaspokajać potrzeby intelektualne i kulturalne lokalnej społeczności.

 

Serdecznie zapraszamy do korzystania z oferty Biblioteki Publicznej w Środzie Śląskiej oraz jej filii w Bukówku Cesarzowicach, Ciechowie, Krynicznie i Szczepanowie

 

 

Dyrektor Biblioteki Publicznej w Środzie Śląskiej

Anna Kuszlik-Czajkowska

i pracownicy

NARZĘDZIA DOSTĘPNOŚCI

Rozmiar tekstu:

Wysoki kontrast:

Jasne tło Wersja tekstowa

Mapa serwisu

Słownik skrótów