fb

TYDZIEŃ Z INTERNETEM W BIBLIOTECE


Tegoroczna edycja ogólnoeuropejskiej kampanii Tydzień z Internetem 2017 odbyła się w dniach od 27 marca do 2 kwietnia 2017 r.  Myśl przewodnia Tygodnia z Internetem 2017 „Inspiruj się i dziel swoimi pasjami” odwoływała się do obszarów życia codziennego i wykorzystania w nich zasobów internetu.

Biblioteka Publiczna po raz piąty przyłączyła się do akcji i zorganizowała cykl spotkań pt. ”e-Pasjonaci”, podczas których dwadzieścia osób ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Środzie Śląskiej zapoznało się z bezpiecznymi sposobami  korzystania z internetu. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach komputerowych, zajęciach manualnych i grach logicznych, które pomogły im określić własne zainteresowania.

Tydzień z Internetem (Get Online Week) to doroczna ogólnoeuropejska kampania, mająca na celu zachęcenie jak największej liczby osób do skorzystania z Internetu. Działania w ramach kampanii polegają na organizowaniu w miejscach oferujących publiczny dostęp do Internetu spotkań mających pokazać ciekawe i praktyczne możliwości wykorzystania różnorodnych zasobów i zastosowań nowych technologii głównie dla tych, którzy do tej pory z nich nie korzystali. Koordynatorem krajowym kampanii w Polsce jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

NARZĘDZIA DOSTĘPNOŚCI

Rozmiar tekstu:

Wysoki kontrast:

Jasne tło Wersja tekstowa

Mapa serwisu

Słownik skrótów