fb

2512 DARMOWYCH KSIĄŻEK NA PLATFORMIE IBUK LIBRA


Od 2012 r. Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej bierze udział w projekcie IBUK LIBRA, który jest koordynowany przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu.

Projekt umożliwia bezpłatny dostęp do 2512 tytułów wybranych e-booków na platformie libra.ibuk.pl.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z projektu zapraszamy po kod aktywacyjny dostępny w Biblioteki Publicznej w Środzie Śląskiej, pl. Wolności 58 oraz filii bibliotecznych w Bukówku, Cesarzowicach, Ciechowie, Krynicznie i Szczepanowie.

Korzystanie z platformy IBUK LIBRA jest darmowe.


WAŻNE!

Wszystkie PINY aktywne do kwietnia 2019 zostały przedłużone na kolejny rok i Czytelnicy, którzy otrzymali taki PIN, nie muszą pobierać nowych.INSTRUKCJA

Serwis IBUK LIBRA umożliwia dostęp do elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw.

Każdy użytkownik w sieci biblioteki, po wejściu na stronę http://libra.ibuk.pl/, powinien otrzymać dostęp do książek w ibuku (z wyjątkiem instytucji o zmiennym adresie IP, one korzystają z ibuka poprzez kody PIN).
 
Znajdź książkę przy pomocy naszej wyszukiwarki, wprowadzając odpowiednie filtry, a następnie kliknij na wybraną publikację aby zobaczyć informacje o książce wraz z podglądem treści.

W celu skorzystania z zaawansowanych funkcji pracy z książką należy kliknąć na "+ DODAJ DO PÓŁKI myIBUK" i utworzyć swoje osobiste konto myIBUK.
 


KONTO myIBUK

UWAGA – BARDZO WAŻNE!
W pierwszej kolejności rejestrujemy się (podajemy adres e-mail i hasło).
 
Konto myIbuk
wymagana przeglądarka:
o    Google Chrome, IE v.10 lub Mozilla Firefox.
funkcje:
o    zaznacz tekst, wprowadź zakładki, notatki,
o    stwórz wirtualna półkę z książkami, generuj bibliografię, korzystaj ze słownika i encyklopedii.
 
Więcej informacji o tym, jak korzystać z serwisu znajduje się w działach POMOC oraz FAQ (prawy dolny róg na stronie libra.ibuk.pl).
 
W Bibliotece Publicznej w Środzie Śląskiej, pl. Wolności 58 oraz w filiach bibliotecznych w Bukówku, Cesarzowicach,  Ciechowie, Krynicznie i Szczepanowie można otrzymać kody do zdalnego dostępu i korzystać z oferty z komputerów domowych.
 
Wszystkie PINY wygenerowane w ciągu ostatnich 12 miesięcy zostały przedłużone na kolejny rok i czytelnicy, którzy taki PIN otrzymali, nie muszą pobierać nowych pinów! Termin dostepu do kont upływa 26 kwietnia 2019 r.
 
Poniżej linki do filmików instruktażowych, w tym filmik dot. rejestracji i logowania do platformy IBUK LIBRA.

FILM 1 Funkcje platformy IBUK Libra
https://www.youtube.com/watch?v=p-DQnp1fvgI

FILM 2 Dołącz do IBUK Libra - rejestracja i logowanie dla posiadaczy kodów PIN
https://www.youtube.com/watch?v=LWWktdghscY

FILM 3 Osobista półka myIBUK
https://www.youtube.com/watch?v=7GNxlHtmtWk


 


IBUK LIBRA – INFORMACJE TECHNICZNE
Konfiguracja sprzętowa i wymagane oprogramowanie

Zastosowana w IBUK LIBRA aplikacja do czytania książek myIBUK działa w oknie przeglądarki.
Nie ma potrzeby instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania.

Przeglądarka internetowa musi wspierać standard HTLM5.
Zalecamy używanie aktualnej wersji Google Chrome, Mozilla Firefox lub Safari, jak również przeglądarkę Internet Explorer od wersji 10. Starsze wersje IE nie zapewniają wsparcia standardu HTML5 oraz zawierają poważne luki w bezpieczeństwie.

Do prawidłowego działania aplikacji niezbędne jest stabilne połączenie z siecią internet o przepustowości min. 512kb/s (zalecamy 2Mbps). Należy zezwolić na wykorzystywanie plików cookie oraz JavaScript.
Aplikacja komunikuje się przy użyciu protokołu HTTP (port 80) oraz HTTPS (443).

Serwery i usługi mogą się znajdować w następujących adresacjach:
     195.230.120.0/24
     37.59.171.128/26

Aplikacja umożliwia logowanie się kontem na Facebook oraz Google, a także pozwala na udostępnianie notatek i fragmentów innym użytkownikom tych serwisów.
Konfiguracja sieci powinna zezwalać na łączenie się z serwisem facebook.com oraz google.com.
Jeżeli konfiguracja sieci uniemożliwia dostęp do domeny facebook.com oraz google.com, to funkcje aplikacji myIBUK wykorzystujące te serwisy nie będą dostępne.

Aplikacja została przystosowana do działania także na urządzeniach mobilnych o przekątnej ekranu min. 5", działających pod kontrolą systemu Android w wersji min 4 oraz iOS min. 5.1.

Aby uruchomić aplikację na urządzeniu mobilnym, należy wpisać adres http://reader.ibuk.pl w oknie przeglądarki lub pobrać aplikację z Google Chrome Web Store.

Na urządzeniach Apple zalecamy także dodanie aplikacji do ekranu początkowego.

________________________________
Anna Radoszewska
Menedżer ds. Kluczowych Klientów IBUK Libra

Oprac. RW

pobierz